طراحی و ساخت سونا خشک

تهران وود مجری تخصصی طراحی و ساخت سونا خشک با استفاده از چوب طبیعی و ترمووود در فضاهای مختلف و ابعاد متفاوت با 13 سال سابقه اجرایی آماده انجام سفارشات مشتریان عزیز است.

سونا خشک اتاقکی است که دمای آن توسط سیستم‌های کنترلی قابل تنظیم است و رطوبت موجود در سونا نیز از همین طریق کنترل می‌گردد. در طراحی سونا خشک باید نهایت وسواس و دقت را به خرج داد چراکه در هر مرحله نکاتی وجود دارد که منجر به ماندگاری و کاهش هزینه‌های نگهداری می‌گردد.

برای ساخت سونا خشک اولین مرحله طراحی اتاقک است که با توجه به فضای موجود می‌تواند دارای یک یا دو سکوی چوبی (نیمکت) باشد، همچنین استفاده از سرامیک در طراحی نشیمن‌ها امکان پذیر است.

استفاده از چوب و ترمووود در ساخت سونا خشک زیبایی دوچندان به آن می‌بخشد و در کنار حس لوکسی که منتقل می‌کند، امکان بهره‌گیری از طراحی چشم نواز و مدرن را فراهم می‌سازد؛ از طرفی حسی که چوب منتقل می‌کند قابل مقایسه با دیگر انواع مصالح نیست.

سونا خشک یکی از روش‌های لاغری در سرتاسر دنیاست و از موثرترین روش‌ها برای دفع سموم بدن محسوب می‌گردد و مکانی برای استراحت، تجدید قوا و رسیدن به آرامش روحی و جسمی است.

برای استفاده از چوب و ترمووود در طراحی و ساخت سونا خشک سعی کنید از نمونه‌های مرغوب چوب که دارای گره‌های متراکم و منظم هستند استفاده کنید؛ این نوع از چوب‌ها علاوه بر اینکه استحکام بالاتری دارند و در طولانی مدت هزینه‌های مربوط به نگهداری را کاهش می‌دهند، جلا و ظاهر بسیار بهتری به دکوراسیون داخلی سونا خشک داده و امکان استفاده از طرح‌های مدرن‌تر را فراهم می‌کنند.

معمولا برای ماندگاری بیشتر و جلای رنگ چوب از روغن‌های مخصوص سونا استفاده می‌گردد، این دسته از مواد عاری از هرگونه ترکیبات عالی فرار هستند و با عایق کردن سطح چوب عمر آن را افزایش می‌دهند.

عموما مهمترین پارامتری که هزینه ساخت سونای خشک را تحت تاثیر قرار می‌دهد، هزینه مربوط به چوب سوناست. درواقع هزینه ساخت سونا خشک را می‌توان مجموع هزینه چوب و هیتر دانست. هزینه چوب به مراتب بیشتر از هزینه هیتر می‌باشد.

پیشنهاد تهران وود برای کاهش هزینه ساخت سونا استفاده از ترمووود با کیفیت ایرانی است. پس از طراحی و اجرای سونا مساله نگهداری مطرح می‌شود.

کاهش هزینه‌های نگهداری از سونا مشروط به نگهداری از چوب سونا خواهد بود. افزایش طول عمر چوب سونا با استفاده از رنگ و لاک محافظ، کاهش هزینه‌های نگهداری را به همراه خواهد داشت.

استعلام قیمت

مشاوره و قیمت